DSpace Науковий репозитарій - ARRChNU (Academic Research Repository at the ChNU)
 

ARRChNU (Academic Research Repository at the ChNU). >
Педагогіка, психологія та соціальна робота >
Статті >

Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://arr.chnu.edu.ua/handle/123456789/1159

Назва: ПСИХОЛОГО-АКМЕОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ ЗРІЛОЇ ОСОБИСТОСТІ В СУЧАСНІЙ СТРАТЕГІЇ РОЗВИТКУ
Автори: Булига, Інна Володимирівна
Баланюк, Наталя
Ключові слова: акме
зрілість
розвиток особистості
становлення
самовизначення
самовдосконалення
Дата публікації: 2009
Видавець: Чернівці: Книга – ХХІ
Бібліографічний опис: 1. Булига І.В. Психолого-акмеологічні аспекти зрілої особистості в сучасній стратегії розвитку // Збірник матеріалів міжнародної науково-практичної конференції «Соціалазація особистості і суспільні трансформації: механізми взаємовпливу та вияви» (14-15 травня 2009р.). / Баланюк Н.О. Булига І.В. – Чернівці: Книга – ХХІ, 2009. – С.33-35.
Короткий огляд (реферат): Автори розглядають період дорослості під час якого відбувається посилення соціального розвитку особистості, включення її в різні сфери суспільних відносин і діяльності. Сам акмеологічний підхід розгляду особистості дозволяє виявити психолого-акмеологічну систему досягнення вершин та її чинників на основі цілісної картини зрілості людини. Отже, автори зазначають, що формування особистості є важливою сходинкою, яку проходить людина в своєму розвитку на етапі дорослості та зрілості через самовизначення та самовдосконалення.
Опис: Зріле самовизначення, розвиток особистості на всіх етапах життєвого шляху здійснюється за допомогою процедур самоаналізу психологічних властивостей особистості, свідомої постановки питань особистісного розвитку, кар'єрного зростання, як одного з чинників акме. Не слід також забувати про такі чинники особистісного становлення як потреба в досягненні, престиж знань, моделювання особистісного профілю, потенціал особистості, рівень розвитку мотивації навчальної та самоосвітньої діяльності, самовдосконалення. Ці чинники мають яскраво виражену психологічну специфіку, що, безумовно, дозволяє стверджувати необхідність всебічного дослідження мотивації формування повноцінної особистості, а також особливостей її акме-нашарування.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://arr.chnu.edu.ua/handle/123456789/1159
Розташовується у зібраннях:Статті

Файли цього матеріалу:

Файл Опис РозмірФормат
Булига, Баланюк.doc51,5 kBMicrosoft WordПереглянути/Відкрити

Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.

 

Valid XHTML 1.0! Програмне забезпечення DSpace Авторські права © 2002-2005 Массачусетський технологічний інститут та Х’юлет Пакард - Зворотний зв’язок